WhatsApp
Yükleniyor...

E-Ticaret

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz E-Ticaret

E-Ticaret

​Günümüzdeki artan rekabet koşullarında e-ticaret siteleri için bir blog sahibi olmak artık neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda. E-ticaret sitenizin bir blog’u olması, size farklı şekillerde pek çok önemli fayda sağlayacaktır. Her şeyden önce özgün ve kaliteli içeriğe sahip bir blog Google tarafından öncelikli bir şekilde listeleneceği için hedeflediğiniz anahtar kelimelerde sıralamanızı yükseltecek ve arama motoru optimizasyonu çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra ilgi çekici bir içeriğe sahip blog’unuz ziyaretçilerinizin e-ticaret sitenize daha sık geri dönmeleri için önemli bir neden oluşturacaktır. Ayrıca sosyal medya pazarlamasında gerçekleştireceğiniz paylaşımlar için de blog yazılarınız önemli bir kaynak olabilir.

Fakat söz konusu blog içeriği oluşturmak olduğunda çoğu e-ticaret işletmecisi için en büyük sorun ne yazacağına karar vermemektir. Biz de bu sorununuzu ortadan kaldırmak adına MehmetGumus.net olarak e-ticaret sitenizin blog’unda neler yazabileceğinize dair işinize yarayacak bazı fikirleri bir araya getirdik…

1- “Nasıl yapılır”

E-ticaret sitenizin ilgi gören ürünleri için adım adım kullanım bilgilerini paylaşmanız kullanıcıların çok işine yarayacaktır. Ayrıca bu ürünü almayı düşünen müşteriler için “nasıl yapılır” yazıları veya videoları satın alma kararını da hızlandıracaktır.

2- Ürün incelemesi

Kullanıcıların çok büyük bir kısmı satın alma kararından hemen önce internet üzerinde ürün ile ilgili inceleme ve yorumları değerlendirirler. Siz de ilgi çeken ürünlerle ilgili kendi incelemenizi yazarak bu ihtiyaca yanıt verebilirsiniz. Ürün incelemesinde ürünün kısa tanıtımı, sizin değerlendirmeniz ve ürünle ilgili gördüğünüz artı ve eksiler yer alabilir.

3- İlginç kullanımlar

Eğer e-ticaret sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerin asıl amacı dışında veya ilginç şekilde kullanım imkanları varsa bunları keyifli birer blog yazısı olarak müşterilerinizle paylaşabilirsiniz. Eğer varsa buraya ürünün sıra dışı kullanımına dair videolar da ekleyebilirsiniz.

4- Ürün karşılaştırmaları

E-ticaret müşterilerinin en önemli sorunlarından biri ihtiyaçlarını karşılamaya aday hangi ürünü almalarının daha doğru olacağına karar verememektir. Benzer ürünleri karşılaştırarak bu kararı vermelerini kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin e-ticaret sitenizde cep telefonu satıyorsanız iPhone ve Samsung Galaxy S3 karşılaştırması çok ilgi çekebilir.

5- Listeler

Benzer konseptteki ürünlere dair listeler oluşturmak kısa sürede ziyaretçilerinizin favorisi haline gelebilir. Örneğin “Her mutfakta olması gereken 10 elektronik cihaz” veya “3 yaş altı çocuklar için zeka geliştirici en iyi 5 oyuncak” gibi listeler okuması kolay olduğu için ilgi çekecek, doğrudan satın almaya yönelik olduğu için satışları artırabilecek etkiye sahip olacaktır.

6- Detaylı yanıtlar

Bazı sık sorulan sorulara vereceğiniz detaylı yanıtları e-ticaret sitenizin blog’unda yayınlamak, hem kaliteli içerik üretmenizi sağlayacak, hem de kullanıcılarınız için çok faydalı olacağı için tercih edilebilecek konulardan biri olabilir.

7- Kampanyalar – Promosyonlar – Hediyeler

Sitenizde düzenleyeceğiniz özel kampanyaları birer blog yazısı ile duyurmak iyi bir fikir olabilir. Benzer şekilde düzenleyeceğiniz özel promosyonlar veya dağıtacağınız hediyeler de çok iyi birer blog yazısı konusu olacaktır.

8- Özel perde arkası bilgiler, fotoğraflar

Eğer mümkünse ürünleriniz veya sizin e-ticaret süreçleriniz ile ilgili perde arkası bilgileri ve fotoğrafları paylaşmak okuyucuların siteniz ile duygusal bağ kurmasını kolaylaştıracaktır. Örneğin ürünlerinizin fotoğraf çekimini kendiniz yapıyorsanız, bu süreci anlatan bol fotoğraflı bir yazı çok ilgi çekebilir. Veya satmakta olduğunuz bir ürünün üretim sürecine dair bilgi sahibiyseniz ziyaretçileriniz bu konuyla da yakından ilgileneceklerdir.

E-ticaret sitenizin blog’u satışlarınızı artırmanız açısından çok faydalı olabilir. Zaten bu yüzden tüm MehmetGumus.net akıllı e-ticaret paketlerinde blog, haber ve içerik yönetimi modeli standart bir özellik olarak sunuyoruz. Gelin siz de bugün ücretsiz bir demo hesabı başvurusu yapın ve MehmetGumus.net e-ticaret paketlerinin gelişmiş özelliklerini kendi gözleriniz ile görme şansı yakalayın…